Teknik Bilgiler, Raporlar ve Makaleler

#
1 Nis 2021 18:06
Kordil Geodesy Tools elinizin altında bulunması gereken, hemen hemen benzeri olmayan bir koordinat dönüşüm ve parametre hesaplama yazılımıdır. Hesaplamalar en-küçük-kareler-yöntemi ile yapılır.
#
26 Mar 2021 18:06
Kordil Batimetri Studio (KBS) batimetrik ölçme ve değerlendirme yazılımıdır. Batimetrik ölçme ve derinlik haritalarının son şeklinin verilmesine kadarki tüm süreci yöneten ve bu anlamda navigasyon, veri depolama, koordinat/datum dönüşümleri, CAD yazılımları ile veri alışverişi, Bluetooth veya RS232 COM port ile veri aktarımı ve daha birçok işlemin bir arada yapılabildiği komple bir yazılımdır setidir.
#
24 Mar 2021 18:06
Kordil AcadTRK AutoLisp programlama dili ile gelşitirilmiş açık kaynak kodlu bir AutoCAD eklentisidir. Genel kullanıcıların yanısıra, özellikle harita ve inşaat sektöründe çalışan kullanıcılar için bir faydalı programlar içerir. Kurulumu türleriyle kıyasla son derece kolay ve sorunsuzdur. Önce program bir sihirbaz aracılığı ile kurulur, sonra da AutoCAD programının komut satırına bir komut girilir. Bu sayede, tüm menüler, ikonlar otomatik olarak programlar ile ilişkili olarak kurulurlar. Kaynak kodları değiştirilebilir ve de yeniden yazılabilir. Hiç bir sınırlama olmaksızın programlar kullanılabilir. Program bir Kordil Mühendislik Sanayi ve Ticaret Ltd. tarafından kendi ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş olup ücretsiz olarak 2000 yılında ilk olarak yaınlanmış ve bugüne dek güncel tutulmaktadır. Programı bu linkten bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Tamamına yakını Kordil mühendisleri tarafından geliştirilmiş, ancak sonradan bazı üçüncü şahıs ve faydalı programlar da eklenerek paket zenginleştirilmiştir. Kordil'e ait olmayan eklentiler 3-5 adedi geçmez ve lisans bilgileri ile birlikte kodlar arasındadırlar.
#
10 Mar 2021 18:06
Kordil'in ilk uzaktan kumandalı batimetrik ölçüm aracı Kordil RC ile yapılmış bir batimetrik çalışması ve raporu. Çalışmanın amacı, bir iskele çevresinde giriş çıkış yapan ve yapması muhtemel gemilerin seyir güvenliğinin garanti altına alınmasıdır. Çalışmanın yapılmasında kullanılan yöntem ve sistemler rutin yapılan batimetrik çalışmalardan biraz farklılık göstermesi münasebeti ile detaylı bir şekilde verilmeye çalışılmıştır.
#
7 Mar 2021 18:06
Bu kısa makale, Kordil tarafından çok yüksek katlı bir inşaat sahasında yapılan ve otoyola ve stadyuma cephesi bulunan 75 m yüksekliğindeki iksa duvarının, gerçek zamanlı ve erken uyarı sistemi şeklinde kurulan sistem anlatılmaktadır. Sistem milimetre ve milimetre altı ölçüm ve dengeleme yapaak şekilde kurulumuş ve 36 ay boyunca işletilmiştir. Ölçümler hibrit olarak yapılmıştır ancak burada sadece total-station ile yapılan ölçümler anlatılmaktadır.
#
1 Mar 2021 18:06
Ekonomik ve yüksek doğrulukta deformasyon izleme sistemi. Deformasyon izdemede yeni bir çizgi, güvenilir ve ekonomik çözümler.
#
3 Mar 2020 18:06
Kordil EDMS tamamen Kordil tarafından geliştirilmiş açık kaynak kodlu, platformlardan bağımsız (web üzerinde çalışır) bir doküman kontrol sistemidir. Sadece dokümanlarınızı değil, kıymetli bilgilerinizi de saklayabileceğiniz, bilgi paylaşımında bulunabileceğiniz bir yazılımdır.